25. 7. 2023

Obhájili jsme vítězství v regionálním kole soutěže Kantýna roku

V pondělí 22. května převzala společnost DEZA, a.s. ocenění Kantýna roku. Obhájila tak prvenství z loňska, kdy se uskutečnil první ročník soutěže pro provozovatele zaměstnaneckého stravování. Celostátní soutěž vyhlašuje Sdružení pro zaměstnanecké stravování společně s Klubem zaměstnavatelů. DEZA, a.s. se účastnila obou dvou ročníků.
Cílem soutěže Kantýna roku je ocenění podnikajících v segmentu veřejného zaměstnaneckého stravování, péče o zaměstnance a vytváření zdravého pracovního prostředí zaměstnavateli. Soutěž je inspirací pro ostatní, prostorem a prostředkem pro sdílení vynikajících příkladů podnikání v oboru.
„Těší nás, že se nám podařilo obhájit prvenství v regionálním kole z loňského roku. Provoz jídelny je práce složená z úkonů, kterou si běžný strávník možná ani nedokáže představit. K samotnému vaření musíme přidat každodenní kalkulace cen obědů a večeří, přípravu surovin, sledování cen a k tomu náročnou manuální práci. Zjistíme, že se jedná o práci celkově dosti náročnou. K tomu je potřeba brát v úvahu obměnu jídelníčku, kdy je potřeba počítat nejen s tím, že jídlo rozvážíme, a tudíž musí vydržet stále stejně kvalitní, ale také s tím, aby naši strávníci měli např. různé druhy masa a příloh. Spolupráce a souhra všech pozic v závodním stravování je opravdu na místě,“ vysvětlil vedoucí odboru Lidských zdrojů DEZA, a.s. JUDr. Tomáš Krchňák.